۲۱ سال تمام

21 سال و يک روز و چند ساعت پيش، من به دنيا آمدم. 5 کيلو و خردهاي وزنم بود، و گويا به اندازهي تمام کودکاني که آن روزها در آن بيمارستان به دنيا آمده بودند سر و صدا داشتم.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

اين 21 سال، سريع تر از آنچه تصورش را بکنم گذشت، دوران دبستان، روزگار زيبا و به ياد ماندني مدرسهي راهنمايي شمارهي 2،  سال پشت کنکور و همه و همهي خاطراتي که يادآوريشان بغضي در گلويم مياندازد که دردش اصلاً شيرين نيست.

امروز که ميبينم 21 سال از عمرم به چه راحتي تمام شد، تمام بدنم ميلرزد، احساس ميکنم در خوشبينانه ترين حالت شايد من دو برابر آنچه تاکنون گذشته عمر کنم، يعني 33% يا به عبارت ديگر نزديک نيم.

و من چيز زيادي در دستانم نيست، و همه ميگويند اين سالهاي اول را درياب و من از سر ناتواني چشم اميدم به آن سالهاي نيامده است.

دوست دارم امسال تقارن اين روز با تولد آقا امام حسن (ع) را به فال نيک بگيرم. حداقلش اينکه در اين يک مورد نقطهي اشتراکي با ايشان دارم.

از تمام اين سالها آنچه که دارم يک خانوادهي خوب و چند رفيق مهربان است. تمام آن چيزهاي ديگر را خوب که ميبينم برايم واضح است که جز چند قرارداد و اعتبار مجازي چيز ديگري نيست.

براي رفتن در مسيري که بايد تنها يک راهکار شناختهام، هر چه فکر ميکنم هيچ چيز ديگري نميبينم و آن تلاش است در حد توان، بدون قکر کردن به نتيجه، که از قکر کردن به آن هيچ عايدي خاصي نصيبم نشده است. که خودش گفته است :«لا يکلف الله نفساً الا وسعها» و باز هم خودش گفته است :«والذين جاهدوا فينا لنهدينهم سبلنا» که «لا علم لنا الا ما علمتنا»

اين روزها برايم دعا کنيد. به عوض هديهي تولد که خيلي زياد لازم دارم.

------------------------

چند روز پيش دو مستند ساز ايراني از اسارت برگشتند، حدود 3 هفته قبل تر از آن خانم عبادي با جايزه نوبل به مملکت آمدند. در هر دو مراسم استقبال جمعيت بسيار زيادي به فرودگاه رفته بودند، هر سه نفر ايراني بودند و هر سه نفر به روش خودشان پي عزت اين مملکت بودند. اما چه شد که مستقبلين مراسم اول به مستقبلين مراسم دوم اعتراض داشتند و دوميها به اوليها و هر دو شان به قسمتي از حاکميت.

چه کردهايم با خودمان؟؟ به کجا چنين شتابان؟؟؟

-----------------------

تا شب اول قدر فاصلهي زيادي نمانده، شما را به خدا من را فراموش نکنيد.

يا علي مدد،

تولد امام مجتبي(ع) به همهتان مبارک.

/ 9 نظر / 8 بازدید
بابک

سلام.بلاگ زیبائی داری . تبریک ....... من در حال نوشتن يکسری متن هستم برای يک کتاب . اگه بيای و نظرتو بگی ممنون ميشم . راستی . اگه لايقش بودم بهم يه لينک ميدی ؟ ......... يا حق (پسر/دختر)

عارف الصادق

سلام .... اولا تبريک ۲۱ سالگيت ... دوما تبريک ميلاد امام حسن ... سوما انصافا درباره مستند سازها و خانم عبادي شيرين نوشته بودی ... خدا يارت ... حق نگهدارت ... يا حق

ع.ش.ق

شب قدر منتظر دعات هستم.

ر مثل مکانیک

آنهايی که زياد حساب می کنند،خيلی چيزها رو از قلم می اندازند....تولدت مبارک

مخمور

شهيد .. شهيد .. شهيد .. رسالت .. عهد .. خاک .. چهره .. محسن عزيز .

Z

مبارک باشد (تولدت). درباره دو مراسم هم با عرض شرمندگی و تاسف زياد، فکر مي‌کنم همه اش بازی است برای سرگرمی من و تو ...

Z

من بيشتر از شمارش همه سالهای عمر، غصه آن ۷ سال طلايی و تکرار نشدنی را می‌خورم که حتی اميد ندارم که مثلاْ مثل اين ۲۱ سال بازهم فرصت جبران داشته باشد.

shaahed

وای! شرمنده محسن جان! جبران می کنم. حتما!